Ľudia nemajú radi peniaze

money, euro, eur-2665825.jpg

Ľudia nemajú radi peniaze, ihneď ako ich dostanú, minú ich. Tento vtip pred časom odznel z úst môjho kolegu. Každá minca má dve strany. Jedna strana, ako vtip je perfektná J. Druhá strana, mince je taká , že je to krutá realita. Ako funguje väčšina obyvateľstva?

Dôvodov je samozrejme viacero. Naučiť sa kvalitne hospodáriť zo svojim majetkom je veľmi náročná úloha. Hlavne, ak už pracujeme a fungujeme vo finančnom systému nejaký ten rok. Získali sme si isté návyky, ktoré sa nám ťažko menia.

Prvá najväčšia chyba, ktorú robíme je tá, že keď nám vznikne peňažný príjem vyriešime pre nás dôležité veci nájom, benzínová pumpa, supermarket, krúžky, zábava, pôžitky, dovolenky, autá… Sme ako prietokový ohrievač. Každý mesiac nám peniaze pretečú rukami, ako voda a vo veľa prípadoch nám neostane nič.

Bohatý svoje potreby, túžby, pôžitky odkladajú na neskôr. Z peňazí, ktoré zarobia vždy najskôr časť odložia. Poväčšine je to minimálne 10% ich zárobku, ktoré si ukladajú za viacerými účelmi. Prvým účelom je odmena za ich prácu, to čo každému patrí za vykonanú prácu. Druhým je to kumulácia prostriedkov na obdobia, kedy budú môcť svoj majetok ešte viac zveľadiť a zhodnotiť. Takéto možnosti finančný svet veľmi často ponúka. Tretím je rentierstvo. Finančný stav, kedy už nemusíme aktívne pracovať, pretože náš uložený kapitál nám prinesie dostatočný príjem.

Často počúvam, to sa nedá, to môžu len bohatý, nekradnem, z čoho…vždy je to o zmene myslenia, výstupu zo zabehnutých koľají, cieli ktorý si dáme. Keď sa chce všetko sa dá. Nájsť si lepšie platenú prácu, ísť na rekvalifikačný kurz, vzdelávať sa apropo, kedy ste naposledy niečo čítali?

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *